Najbliższe zawody

Zawody Pływackie ''Wojewódzka Liga Dzieci 2018 II rzut''

25 marzec 2018 r. (niedziela). Stowarzyszenie Miłośników Aktywnego i Zdrowego Stylu Życia “Totis Viribus”

ul. Okrężna 3, 66-200 Świebodzin, tel. 531942331, email: totisviribus@totisviribus.pl

Wyniki zawodów

Ogólnopolskie Zawody Pływackie ''Puchar Dyrektora ZSOiS w Zielonej Górze''

25 lutego 2018 r. (niedziela), Kryta pływalnia MOSiR Zielona Góra, ul. Wyspiańskiego 17

Zawody pływackie ''Wojewódzka Liga Dzieci 2018 I rzut''

4 lutego 2018 r. (niedziela), Kryta pływalnia MOSiR Zielona Góra, ul. Wyspiańskiego 17

Zawody pływackie dzieci "Czego Dzieci Chcą Od Świętego Mikołaja"

3 grudnia 2017r., Kryta pływalnia MOSiR Zielona Góra, ul. Wyspiańskiego 17

Zawody pływackie dzieci ''Października Woda Bystra''

22 października 2017r., Kryta pływalnia MOSiR Zielona Góra, ul. Wyspiańskiego 17

Zawody pływackie o "Puchar Prezesa Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra"

1 października 2017r., Kryta pływalnia MOSiR Zielona Góra, ul. Wyspiańskiego 17

Panel Zawodów

Nowa strona WWW

TP Zielona Góra

Witamy serdecznie!

Powrót

Czego dzieci chcą od Świętego Mikołaja

Zatrzęsły się w posadach fundamenty 47-letniej pływalni przy Wyspiańskiego 17! W niedzielę 3 grudnia szacowny obiekt przeżył prawdziwą inwazję ponad 300 młodych pływaków z prawie 20 klubów (w tym tak uznane marki jak Juvenia i Śląsk Wrocław czy Warta Poznań). W silnej stawce reprezentanci TP Zielona Góra i SP 10 pokazali wielką klasę, zwyciężając w 3 spośród 6 wielobojowych klasyfikacji.

Okazałe puchary za zwycięstwa w ogólnej punktacji padły łupem Wiktorii Łęckiej i Maksymiliana Skopińskiego w kat. 11 lat oraz Bartosza Wieraszki w grupie 10-latków. Medale za trzecie miejsca w wieloboju odebrali Emilia Kot (10 lat) i Matylda Ławska (9 lat) . Chcielibyśmy podkreślić fakt , że częsta wizerunkowa kosmetyka w tego typu relacjach , szafująca lekką ręką takimi określeniami jak ,,wspaniały' , ,,niezwykły' , ,,wybitny' , w tym przypadku absolutnie nie znalazła zastosowania. Dowody? Proszę bardzo!

Wyniki Emilii Kot i Bartosza Wieraszki plasują tych zawodników w pierwszej trójce ogólnokrajowego rankingu , natomiast Wiktoria Łęcka , Maksymilian Skopiński i Oliwia Glińska( świetny wynik nie dał jej medalu- żywy dowód poziomu imprezy) awansowali do Top Ten tegoż prestiżowego zestawienia.

Oprawa pływackiego święta była równie wspaniała. Wszyscy zawodnicy zostali obdarowani przez Mikołaja pamiątkami z imprezy i słodyczami. Współtwórcami imprezy byli rodzice z klas 4a i 5a , którzy ufundowali puchary i medale oraz nagrody dla zwycięzców poszczególnych konkurencji. Na koniec specjalne podziękowania dla Pana Tomasza Karczewskiego , który z dalekiej Turcji ( prawdziwa ojczyzna Świętego Mikołaja , a nie zmyślona Laponia) przywiózł pamiątki i słodycze od Patrona imprezy. Poznaliśmy także odpowiedź na tytułową kwestię : DZIECI PŁYWACKIE CHCĄ ZWYCIĘSTW!

PODSUMOWANIE PŁYWACKIEGO WIELOBOJU 2017.

Jednym z głównych akcentów otwarcia pływackich zawodów ,,Czego Dzieci Chcą Od Świętego Mikołaja' było wręczenie nagród za Ogólnopolski Wielobój Dzieci Anno Domini 2017. Wielkie sukcesy stały się tam udziałem świetnie zapowiadającego się dla TP Zielona Góra i SP 10(klasy 4a i 5a) rocznika 2007.

Wspomniany zespół - w gronie kilkuset polskich klubów - zajął 3 miejsce w punktacji drużynowej . W punktacji indywidualnej (wielobój obejmował 4 konkurencje) honorowano medalami dziesiątkę najlepszych zawodników. W hardcordowej rywalizacji 5 miejsce zajęła Emilia Kot , natomiast Jakub Czajka był 10 wśród chłopców. Trenerami naszej superdrużyny byli Radosław Nitschke i Tomasz Malski.

Tomasz Malski

Zawodników:
112 licencjonowanych
Istnieje:
od 1970 roku
Medali MP:
ponad 2000
Olimpijczyków:
2-ch
Przeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.