Najbliższe zawody

Zawody pływackie ''Wojewódzka Liga Dzieci 2018 I rzut''

4 lutego 2018 r. (niedziela), Kryta pływalnia MOSiR Zielona Góra, ul. Wyspiańskiego 17

Wyniki zawodów

Zawody pływackie dzieci "Czego Dzieci Chcą Od Świętego Mikołaja"

3 grudnia 2017r., Kryta pływalnia MOSiR Zielona Góra, ul. Wyspiańskiego 17

Zawody pływackie dzieci ''Października Woda Bystra''

22 października 2017r., Kryta pływalnia MOSiR Zielona Góra, ul. Wyspiańskiego 17

Zawody pływackie o "Puchar Prezesa Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra"

1 października 2017r., Kryta pływalnia MOSiR Zielona Góra, ul. Wyspiańskiego 17

Panel Zawodów

Nowa strona WWW

TP Zielona Góra

Witamy serdecznie!

Powrót

Grand Prix Pucharu Polski

Z rekordowym udziałem prawie 800 zawodniczek i zawodników z 124 klubów rozegrano trzecie w tym roku zawody Grand Prix -Pucharu Polski. Pływalnia "Termy Maltańskie" jest największym tego typu obiektem w kraju, a i tak w szatniach zabrakło szafek.

Impreza była jednocześnie kwalifikacją do reprezentacji na mistrzostwa świata seniorów na krótkim basenie, które w dniach 6-11 grudnia br. odbędą się w Windsor (Kanada). Bardzo wysokie minima wypełniło tylko trzech zawodników: Wojciech Wojdak (Unia Oświęcim) - 400 i 1500 m dowolnym), Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa) - 100 i 200 m grzbietowym oraz Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice) - 50 m grzbietowym.

Z Lubuszan jako jedyna na podium w kategorii open stanęła 18-letnia Oliwia Gonta (Totis Viribus Świebodzin), druga na 100 m motylkowym. Sporo wysokich pozycji zawodnicy naszego województwa wywalczyli natomiast w kategoriach juniorskich, poprawiając przy okazji gremialnie rekordy życiowe. Lubuszanie w pierwszych ósemkach zawodów w Poznaniu.

Wyniki zielonogórzan

Kategoria open:

  • 2 miejsce - Oliwia Gonta (Totis Viribus Świebodzin) - 100 m motylkowym 1.02,08 s.
  • 5 miejsce - Oliwia Gonta (Totis Viribus) - 50 m motylkowym 27,93 s.
  • 6 miejsce - Krzysztof Morawski (TP Zielona Góra) - 200 m grzbietowym 1.58,12 s.
  • 7 miejsce - Szymon Golczyk (TP) - 50 m motylkowym 24,62 s.
  • 7 miejsce - Krzysztof Morawski (TP) - 400 m zmiennym 4.27,23 s.

Kategoria 17-18 lat:

  • 2 miejsce - Oliwia Gonta (Totis Viribus) - 50 m motylkowym 27,93 s.
  • 2 miejsce - Oliwia Gonta (Totis Viribus) - 100 m motylkowym 1.02,08 s.
  • 4 miejsce - Maja Gawlicka (TP) - 800 m dowolnym 9.10,31 s.
  • 4 miejsce - Maja Gawlicka (TP) - 100 m grzbietowym 1.05,70 s.
  • 4 miejsce - Oliwia Gonta (Totis Viribus) - 50 m dowolnym 26,98 s.
  • 8 miejsce - Oliwia Gonta (Totis Viribus) - 100 m dowolnym 58,65 s.
  • 8 miejsce - Maja Gawlicka (TP) - 400 dowolnym 4.29,34 s.

Kategoria 16 lat:

  • 2 miejsce - Michał Miciul (TP) - 200 m grzbietowym 1.59,84 s.
  • 3 miejsce - Michał Miciul (TP) - 100 m grzbietowym 55,43 s.
  • 4 miejsce - Filip Beberok (TP) - 50 m klasycznym 29,13 s.
  • 4 miejsce - Michał Miciul (TP) - 50 m grzbietowym 26,67 s.
  • 4 miejsce - Mateusz Wałcerz (Stilon Gorzów Wlkp.) - 100 m zmiennym 58,83 s.
  • 4 miejsce - Michał Miciul (TP) - 100 m motylkowym 56,08 s.
  • 5 miejsce - Weronika Tomasiak (Słowianka Gorzów Wlkp.) - 200 m motylkowym 2.28,78 s.
  • 5 miejsce - Adam Kuczak (TP) - 400 m zmiennym 4.38,36 s.
  • 5 miejsce - Filip Beberok (TP) - 100 m klasycznym 1.03,85 s.
  • 6 miejsce - Filip Beberok (TP) - 200 m klasycznym 2.23,45 s.
  • 7 miejsce - Rafał Kowalski (Stilon) - 200 m motylkowym 2.12,00 s.
  • 7 miejsce - Mateusz Wałcerz (Stilon) - 50 m motylkowym 26,04 s.
  • 7 miejsce - Adam Kuczak (TP) - 200 m grzbietowym 2.06,66 s.

Kategoria 15 lat:

  • 3 miejsce - Wiktoria Skowrońska (Słowianka) - 200 m zmiennym 2.27,59 s.
  • 5 miejsce - Jakub Drozda (Słowianka) - 400 m dowolnym 4.09,99 s.
  • 5 miejsce - Jakub Drozda (Słowianka) - 200 m motylkowym 2.12,25 s.
  • 6 miejsce - Wiktoria Skowrońska (Słowianka) - 50 m motylkowym 30,04 s.
  • 8 miejsce - Wiktoria Skowrońska (Słowianka) - 800 m dowolnym 9.46,74 s.

Kategoria 13-14 lat:

  • 1 miejsce - Jakub Szczepanowski (Słowianka) - 50 m klasycznym 31,60 s.
  • 1 miejsce - Jakub Szczepanowski (Słowianka) - 100 m klasycznym 1.08,94 s.
  • 2 miejsce - Aleksandra Kramer (TP) - 50 m klasycznym 33,36 s.
  • 3 miejsce - Aleksandra Kramer (TP) - 100 m zmiennym 1.07,03 s.
  • 4 miejsce - Aleksandra Kramer (TP) - 100 m klasycznym 1.12,27 s.
  • 5 miejsce - Dominik Papis (Słowianka) - 50 m klasycznym 33,04 s.
  • 5 miejsce - Dominik Papis (Słowianka) - 100 m klasycznym 1.11,06 s.
  • 6 miejsce - Jakub Górski (Słowianka) - 100 m klasycznym 1.11,56 s.
  • 6 miejsce - Aleksandra Kramer (TP) - 200 m klasycznym 2.40,95 s.
  • 7 miejsce - Paweł Malinowski (Słowianka) - 100 m klasycznym 1.11,71 s.
  • 7 miejsce - Aleksandra Kramer (TP) - 200 m zmiennym 2.25,45 s.
Zawodników:
112 licencjonowanych
Istnieje:
od 1970 roku
Medali MP:
ponad 2000
Olimpijczyków:
2-ch
Przeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.